« » Historie aliance
Začalo to v květnu 2002 kdy jsem nastoupil do nového zaměstnání. Tam jsem poznal kolegu a později i dobrého přítele, který ve chvilkách volného pracovního času visel na internetu u fantasy on-line hry Red Dragon. Byl to sám imperátor aliance Strážci Rudého Kali. Právě on mě seznámil s touto hrou, já s ní seznámil svojí manželku a oba jsme vstoupili do aliance našeho přítele Vlugona.

V brzké době jsme však přišli na to, že jsme ještě příliš velké lamy na to, abychom mohli vyhovět všem přáním místního vojevůdce Dealetha XI, zvaného Číňánek a tak jsme zanedlouho vystoupili a založili si vlastní alianci Královédvorská ali. V této době jsem se zmínil svému bývalému kolegovi o zajímavé hře a tak jsme najednou již byli tři. Hned ze začátku dalšího věku se k nám však přidal i Vlugon, který nakonec taktéž ze Strážců odešel pro názorové rozdíly v alianční politice. Postupně jsme začali shánět i jiné hráče jako například Carlose, Chorse, Chárona, Lorda Peráta apod. a aliance se začala pomalu plnit. V této době mně padla do oka aliance Avalon jež byla právě přepadena polskou aliancí. Díky mé náchylnosti k legendám o Avalonu, králi Artuši apod. jsem ihned litoval, že je již tento název aliance zadán, přesto jsem byl v brzké době odměněn, neboť právě tato aliance se nakonec rozpadla a ukončila tak svojí činnost. Jakmile se tak stalo, ihned jsem si mé oblíbené jméno zaregistroval do platebního subjektu a hned na začátku věku sám založil současný Avalon.

Tak začala éra sedmnácti rytířů. Vystřídalo se u nás hned zpočátku spousta dodnes vzpomínaných lidí jako například Owari (budoucí imperátor Štítů Severu), Matematická Analýza, Mole a dalších než jsme došli k výraznému milníku naší historie. V jednom z věků jsme se sloučili s aliancí Meletya ohtar, jejíž vojevůdci i členové (Liosalfár, Quende, Pepíno, Darquest, Merlin, a další) nám pomohli vytvořit pevnou a stabilní členskou základnu, která trvá na pár každověkkých vyjímek dodnes. Liosalfár se výraznou měrou přičinil o rozkvět Avalonu i o jeho vstup do elitní TOP 50.

V novověkké historii Avalonu se skutečně vystřídalo několik desítek velice zvučných jmen typu Hunti (imp Nesmrtelných), Pepa z Depa (Večerníčky), Darquest (Rivia), Nexus (vojevůdce Torcysových aliancí), Max (imp Mordoru), vojevůdci Svobodné Kumpanie, Molochu, Yamashira, SWATu, Cruciferů, Runy a mnoho dalších slavných jmen stabilních TOP aliancí, u jejichž sepisování bych strávil hodinu. Někteří z nich u nás hrají dodnes. Z původních zakladatelů naší aliance jsme zůstali již jen 2 - já a Connie, z původních hráčů potom pouze Carlos.